Dlaczego oglądamy horrory?

Eksperymenty szalonych naukowców, sceny tortur, krwawa przemoc, przerażające stworzenia, zombie zjadające mózgi. To, co łączy wszystkie te wydarzenia, to fakt, że są one najprawdopodobniej częścią horroru, w którym historie są mroczne i często straszne. Ale skoro są takie pokręcone, dlaczego je oglądamy?

Role reżysera w sztukach filmowych i teatralnych

Istnieje wiele powodów, dla których możemy zdecydować się na oglądanie horrorów. Chociaż nie ma możliwości doświadczenia prawdziwej krzywdy ani możliwości bycia zabitym, rozczłonkowanym czy opętanym, psychologia mówi, że oglądamy takie filmy, ponieważ chcemy zrozumieć nasze obawy i lęki całej populacji. Na przestrzeni dziejów można zobaczyć, jak każde pokolenie definiowało „terror” na swój własny sposób i staje się on w dużej mierze ideą, że jest to coś poza naszym rozumieniem.

Czy nasza osobowość ma wpływ na to czy lubimy horrory? Osoby, które szukają adrenaliny i emocji mają tendencję do wybierania i cieszenia się tego typu filmami, ponieważ muszą żyć intensywnie. Może to obejmować zarówno oglądanie horrorów, jak i angażowanie się w ryzykowne zajęcia i sporty, takie jak skakanie ze spadochronem i skoki na bungee.

One thought on “Dlaczego oglądamy horrory?

Add Comment