Bogactwo gatunków filmowych

Filmy są zawsze podzielone na grupy w zależności od gatunku, do którego należą, w zależności od tematu, który obejmują i sposobu, w jaki są wyreżyserowane, dlatego ważne jest aby wiedzieć o czym każdy z nich jest przed wyborem filmu, który ma być oglądany.

Do najbardziej znanych należą komedie, dramaty, musicale, horrory, filmy akcji, filmy przygodowe, romans, fantazja i tak dalej.

Jednym z najpopularniejszych jest komedia, gatunek koncentrujący się na humorystycznej stronie opowieści, mający na celu zabawę i rozrywkę widza. W tym gatunku poza wybitnymi filmami, są też ważni aktorzy komediowi, tacy jak znany Jim Carrey i Adam Sandler.

Dramat skupia się na konfliktach i tragediach. Gatunek ten, zmieszany z romantyzmem, tworzy jeden z najpopularniejszych, jakimi są dramaty romantyczne, istnieją też komedie romantyczne. Oba pod-gatunki są dziś bardzo poszukiwane, ponieważ są idealne do oglądania z parą podczas wizyty w kinie lub w ważnym dniu, takim jak 14 lutego.

Filmy akcji są na ogół ukierunkowane na walkę między dwiema grupami, w których zazwyczaj jest bohater i złoczyńca.

Przygoda jest podobna do akcji, ale koncentruje się bardziej na działaniach wysokiego ryzyka, zwykle związanych z podróżami przez przyrodę w poszukiwaniu zaginionych skarbów, takich jak kultowa saga Indiana Jones.

Fantazja, bardzo popularna wśród dzieci i młodzieży, obejmuje tematy wykraczające poza ramy rzeczywistości, takie jak magia, mityczne stworzenia, jak Harry Potter i Kroniki Narnii.